Pasaulio lyderis soda pažadų gamybos, kad jų gėrimai saugūs

“Coca-Cola” paskelbė pareiškimą: jis pašalina prieštaringai skonio stabilizatorių kai kurių gėrimų. Pažymėtina, kad panašų pareiškimą tuo metų pradžioje tapo pagrindinis konkurentas – kompanija “PepsiCo Inc.” Tai yra apie brominto augalinio aliejaus, kuris yra antipirenas ir antipirenai, kurių sudėtyje yra ir bromo.

Pasak “Reuters”, “Coca-Cola” pašalinti pavojingą ingredientas dviejų versijų (braškių vaisių Punch ir limonadą) sporto gėrimas Powerade. Netolimoje ateityje patys pokyčiai tikimasi soda Fanta ir Fresca, taip pat gėrimų su citrusinių aromato, perpildyta iš mašinos. Tai turi įvykti metų pabaigoje.

Pasaulyje bendri standartai turi būti patvirtintos dėl gėrimų “Coca-Cola. Tačiau, kai jis geria visose šalyse bus išleisti nauji formulavimą, nebuvo pranešta. Vietoj to, brominamas augalinis aliejus, bendrovė ketina naudoti maisto stabilizatorius – Sacharozės acetato IZOBUTIRATAS (E444) arba glicerolio esterio kanifolijos (dažnai pasitaiko kramtomoji guma).

Brominta augalinis aliejus yra sunkiai suprantamas ir tikriausiai pavojingas komponentas priklausomybę. Visa istorija prasidėjo kartu su juo, kai Amerikos paauglys Sara Kavanagh išplatino dėl neto dvi peticijas, kurios buvo skirtos abejotinos komponento gėrimų pašalinimo. Slėgio dirbo. Peticija PepsiCo surinko daugiau nei 200.000 parašų. Peticija į “Coca-Cola” – 60.000 parašų.

our-products-main-img

Atgal